Model Number : FT-12SGMN20
Brand Name : FUTENG
Place of Origin : China
MOQ : 1000 Pieces
Price : Negotiable
Certification : CE/ROHS/FCC/REACH/ISO14001/ ISO9001/ISO45001/IATF16949
Packaging Details : Standard Export Carton & Customzied
Delivery Time : 15-30 days/Negotiable
Payment Terms : L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability : 8000 0000
Commutation : Brush
Construction : Permanent Magnet
Frame : 12MM
Rated voltage : 3-24V, 6v/12v/24v
Speed Rpm : 2-1500
Torque : 0.1-10kgf.xm, 15/15/20/15(g.cm)
Type : Gear Motor
Usage : Boat, Car, Electric Bicycle, Fan, Home Appliance, Cosmetic Instrument, Smart Home
Warranty : 3 months ~ 1 year
Geared motor model : FT-12SGMN20
Gear box size : 12mm
Current : 35/60/30/50(mA)
Output : 0.78/1.8/2.65/2.9(w)
Name : DC Worm Gear Motor
China Custom FT-12SGMN20 12mm DC 3V/6V/12V Mini Micro DC Motor Metal Worm Gear Motor Images |